Tribina elektromagnetno zracenje 21.jun

vida

Član
Evo banovcani da Vas obavestim da ce se odrzati tribina o stetnosti elektromagnetnog zracenja, kod Vas u OS Slobodan Savkovic u Starim Banovcima. Vasi sugradjani koji se bore protiv izgradnje baznih stanica i za uklanjanje postojecih su organizatori ove tribine. Dodjite da cujete o ovoj gorucoj temi. I da podrzite Vase sugradjane.
IMG_0001.jpg

Stasa
Ispred Udruzenja gradjana " Za zdravu opstinu Stara Pazova"

Zahvaljujem se na blagovremenom obaveštenju o održavanju gorepomenute Tribine. Udruženje građana "Volim Banovce" je kao udruženje koje ima za cilj, između ostalog i poboljšanje kvaliteta života svih banovčana, zainteresovano za sva pitanja koja se tiču štetnih uticaja po životnu sredinu. Kako smo tek osnovani i kako se svojim manifestacijama i aktivnostima tek predstavljamo dragim komšijama i stanovnicima naše opštine i dalje, kako još uvek imamo vrlo ograničene resurse (kako ljudske tako i ostale), na dnevni red nam još nije stiglo pitanje repetirora i eventualnih štetnih uticaja na okolinu i ljude. Naši članovi su učestvovali i izvestili ostale o temi, dakle zainteresovani smo veoma, ali zvaničan stav usled prethodno pomenutih detalja još uvek nemamo. Svakako, prethodno ćemo se konsultovati sa nezavisnim stručnjacima i ekspertima iz oblasti telekomunikacija i ekologije, proveriti i videti da li se eventualno (kao što je to vrlo čest slučaj u našoj zemlji) iza svega ne krije neka politička pozadina, jer u takvim okolnostima ne želimo da uzimamo bilo kakvog učešća - i tek tada zauzeti zvaničan stav Udruženja, o kome ćete svakako i drage volje biti obavešteni. Iskreno se nadamo da će se naći najbolje rešenje, u interesu svih, naročito životne sredine i zdravlja ljudi.
Ispred Udruženja građana "Volim Banovce"
predsednik
Miloš J. Ljubojević

zztamara

Nama dobro poznat član
Zahvaljujem se na blagovremenom obaveštenju o održavanju gorepomenute Tribine. Udruženje građana "Volim Banovce" je kao udruženje koje ima za cilj, između ostalog i poboljšanje kvaliteta života svih banovčana, zainteresovano za sva pitanja koja se tiču štetnih uticaja po životnu sredinu.
predsednik
Miloš J. Ljubojević

Poštovani gospodine Ljubojeviću, da li je to Vaš lični stav ili stav Udruženja (pošto vidim da ste se obratili ispred UGVB) i ako je to stav Udruženja, na kom sastanku, kada i ko je to izglasao?

Tamara Žižić
ex sekretar "vašeg" Udruženja

Последња измена:
Poštovana Tamara,
U tekstu kojim sam se obratio nigde ne postoji stav, naprotiv, upravo obaveštavam da još uvek nemamo zvaničan stav Udruženja. Udruženje, kao telo koje počiva na principima demokratije, odlukom većine izlazi pred javnost sa zvaničnim odlukama, stavovima, koracima itd... Ma koliko neko to ne želeo da prihvati. Ja kao jedini ovlašćeni član i zvanični predstavnik UG Volim Banovce imam pravo odgovarati na pozive i apele, informativnog karaktera. Zahvalio sam se na pozivu i rekao da ćemo stav zauzeti kada raspravimo o temi i konsultujemo se sa svim relevantnim faktorima, a u tome nigde nema tragova "zvaničnog stava".
Hvala !

zztamara

Nama dobro poznat član
Poštovana Tamara,
U tekstu kojim sam se obratio nigde ne postoji stav, naprotiv, upravo obaveštavam da još uvek nemamo zvaničan stav Udruženja. Udruženje, kao telo koje počiva na principima demokratije, odlukom većine izlazi pred javnost sa zvaničnim odlukama, stavovima, koracima itd... Ma koliko neko to ne želeo da prihvati. Ja kao jedini ovlašćeni član i zvanični predstavnik UG Volim Banovce imam pravo odgovarati na pozive i apele, informativnog karaktera. Zahvalio sam se na pozivu i rekao da ćemo stav zauzeti kada raspravimo o temi i konsultujemo se sa svim relevantnim faktorima, a u tome nigde nema tragova "zvaničnog stava".
Hvala !

Poštovani,
mislim da grešite po pitanju Vaših ovlaštenja. Po Statutu našeg UGVB, Vi ste u obavezi da kao naš predstavnik dajete izjave koje su dogovorene na Upravnom Odboru i tamo izglasane. To su izjave ispod kojih se potpisujete ovako:
predsednik
Miloš J. Ljubojević

Statut je, inače, dokument oko koga smo se okupili i osnovali Udruženje još pre nego što ste Vi stupili u isto, te Vas najljubaznije molim da ga pročitate.
Tamara Žižić
ex sekretar UGVB

Poštovana,
smatram vrlo neumesnim da se prepucavamo ovde. Što se mojih ovlašćenja a i Vaših tiče, rado ćemo popričati o tome na sastanku. Sve mimo Statuta je ipak stvar ličnog vaspitanja i ako želite da Vas i dalje smatram za damu, budite dostojanstveni i sačekajte da se sastanemjo. Pa ipak više se neću spuštati ispod nivoa koji sebi smem da dozvolim, ovo je moj poslednji komentar po ovom pitanju.
Ispred ličnog dostojanstva
Miloš J. Ljubojević

vida

Član
Da li postoji ikakava mogucnost da se neko podrzi, da mu se pomogne , a pri tom da je obican smrtnik ,a da se apsolutno ne spomene politika, politicka pozadina, stranka, politicki pokret i ostale idijotarije? I da se automatski zakljucuje da ima ili da ima mogucnosti da se tu svasta krije? Jel nasem narodu nije dovozljeno da se bori za nesto bez tih spekulacija kojekakvih??? Muka mi je vise da se po automatizmu odmah sve to pominje. Inace, OCD treba da zastupaju interese gradjanana i zato bi i trebale da postoje,da se bore za pravdu, da im nije problem da se uhvate u kostac sa drzavom,lokalnom samoupravno, javnim preduzecima itd ukoliko za tim ima potrebe. A ne da se dodvoravaju vlasti. Ja bih najvise volela kada bi vlast radila u interesu naroda i lepo saradjivala sa OCD i sa gradjanima koji se okupe neformalno i bore za pravdu.

Poštovana, a da li postoji mogućnost da dozvolite da neko misli, onako iskustveno, da je iza skoro svega neka politika? Naročito ovde i u ovoj do dna doteranoj zemlji ? Ili vam je to nezamislivo ? Da li dozvoljavate da je ljudima malo dojadilo da se samo bore za nešto i protiv nekoga ? Da je možda dosta borbi i da malo treba i živeti ? Da se možda malo treba baviti kulturom i idejama o lepoti življenja, stvarati okolnosti i uslove gde će borbe koje vi potencirate biti nepotrebne, gde će se red znati ? Jer, i da bi se vodila borba treba se prvo kulturno izdići i postaviti norme. Samo tada će se problemi rešavati u civilizacijskom maniru i bez parola i kojekakvih sitnih interesa. Jer, lično -kao Miloš J. Ljubojević, smatram da su svi koji podržavaju bilo kakve slobode, prava, ovakva ili onakva, debelo interesno motivisani ! Vi lično, možete me ubediti u svoje namere samo u razgovoru licem u lice, kada ću dobiti argumente na osnovu kojih ću doneti svoj lični sud. Ako želite, naravno. A ja sam ista osoba i u udruženju, čiji sam trenutno predsednik i van njega. Samo, sam mogu reći i odlučiti kako želim, udruženje pak ima svoje principe...Koje sam u prvoj poruci i izneo. Nadam se da me razumete i hvala !
MIloš

zztamara

Nama dobro poznat član
Mislim se, mislim, onako kao Taca a ne "drug sekretar" :joyful:
da mi nije bitno da li me neko smatra damom ili ne, bitno mi je da budem drug, prijatelj, da pokažem da mi je stalo i do tuđih briga a ne samo sopstvenih....empatija, davno zaboravljena reč o_O:(

A "prepucavanje" ima tu prednost da izbaci na površinu sve što je bilo brižljivo prikriveno i prikaže golu istinu....

.........pa ko voli, nek izvoli :smug::smuggrin:

Poštovana Tamara,
još jednom molim, sačuvajte stvari koje se tiču Udruženja za sastanke istog, čiji ste još uvek član (podsećam samo). Budite dostojanstveni. A i o goloj istini pričaćemo tada, kada se pogledamo u oči. Ovo nije ni vreme ni mesto. Ako je moguće.... Ja se više neću oglašavati povodom ove prepiske, davno je postalo degutantno i prizemno.
Hvala !
Miloš

Nebojsa

Član
Mene jako zanima tema o elektro magnetnom zracenju u naseljenom mestu ali pre nego sto bi doneo sud o tome bilo bi lepo cuti sve zainteresovane strane i relevantne strucnjake ali ako je rec o ovom gospodinu smatram da nije prava osoba za to.

vida

Član
Milose, nisam se ja direktno tebi obratila. Samo sam se nadovezala za deo o politici. Obratila sam se svima koji tako misle. Meni je potpuno zamislivo , iz iskustva, da nije uvek politicki i licni interes u pitanju. Aha, znaci, ne treba nam sloboda prava, da se mi samo bavimo kulturom i lepim stvarima, a to sto ce neko da nas usput gazi, nema veze, i sto nam je drzava dno..lepotom zivljenja gde su ljudi bedni i gladni..ne kapiram, zaista.
Dokle god se ne resi pitanje prava gradjana da ucestvuju legalno u donosenju odluka i da se pitaju npr da li su za nesto ili nisu, bez kojekakvih prevara, korupcije i ostalih kriminalnih radnji koju mahom politicari i dupelisci rade, dzaba ovoj zemlji bavljenje kulturom, ovde maltene da nema moralnih normi i vecina gleda svoj licni interes , nazalost, a narod trecerazredna zajebancija za sve koji imaju imalo neke vlasti u rukama.

zztamara

Nama dobro poznat član
Svakako ću da prisustvujem tribini u svoje ime a biće i slikica koje ću da postavim ovde :snaphappy::cigar::thumbsup:

Moram da intervenišem....
Poštovana Vido (ili kako se već zovete), ja sam se ipak lično Vama obratio i stojim iza svega što kažem imenom i prezimenom (nadimkom i fotografijom) jer nemam nikakve senke (ne kažem da vi imate, ali sam vrlo skeptičan prema ljudima koji se kriju iza nekakvih profila i odatle napadaju i nazovi "bore" se za nešto) iza sebe i mogu se tako obraćati. Tako svako u svakom trenutku može da se pozove na moje reči. Ali i sam ja. I ako ćete moj najiskreniji odgovor, da -treba da se bavimo pre svega kulturom i uzdizanjem svesti naroda ! Upravo svesti o tim slobodama i pravima. Jer, ovde smo i stigli kao narod i država upravo kulturne degradacije i razaranja raznih vrsta radi. Kada ljudi ponovo postanju kulturni (u šta sumnjam, jer mislim da se prenisko otišlo i da mi u Srbiji odavno dno gledamo iz žablje perspektive, ali imam pravo da pokušam), tada će shvatiti da od bukanja na ulici i držanja polupismenih parola nema ništa i da se stvari rešavaju civilizacijski, po ustanovama i institucijama onda možda i možemo da pomislimo o onoj imaginarnoj, svetlijoj budućnosti. Čim vidim srednjevekovne metode borbe, ulične proteste i floskularne parole, krene mi čir. Ako ćete do kraja iskreno moj LIČNI stav, povodom pitanja repetirora i elektromagnetnog zračenja, kako sam se malo i sam raspitao -reći ću vam: Mislim da u vremenu telekomunikacija i uopšte elektronskih komunikacija, dok svako od nas drži mobilni (ili dva) telefon u džepu, laptop, tablet i ostale gedžete, pričati o tome kako nas tamo neki repetitor zrači je u najmanju ruku neozbiljno ! Raspitajte se o zračenju mobilnih telefona koje vrlo često držimo blizu vitalnih organa, bacite mobilni u kantu, pa ajte onda da se borimo za zdraviju sredinu. Dozvolite, to je licemerje. I dalje, moj LIČNI stav je iz svega što sam čuo o problemu repetirora u Starim Banovcima da je sve jedna obična farsa. I nema tu empatije ili brige za narod, stvar je samo sitnosopstveničkih interesa i samopromocije određenih ljudi. Smatram da jedno ozbiljno udruženje ili sa tendencijom da takvo bude, pre ozbiljnih sagledavanja čitavog problema, ne bi trebalo da ulazi u tu priču. Naravno, ako Udruženje misli drugačije, po principima demokratije, tako će i biti. Ja LIČNO Vam ne verujem !

Nicky

Neodgovorni Admin
Уредник
Molio bih da se pridržavate naslova TEME, sve poruke koje nisu vezane sa temom biće prebačene u "Pričaonicu" ili obrisane.
Tačka 8 iz Pravilnika: kada odgovarate na temu, obavezni ste da se držite iste. Uvek možete otvoriti drugu temu, ukoliko smatrate da je to neophodno radi kvalitetnije diskusije.
Hvala na razumevanju.

vida

Član
Kome ne verujes? Ne kapiram. Elem, super je ideja da se sve resava po institucijama gde i treba , ali ajde molim te mi nadji ijednu instituciju u korumpiranoj nasoj drzavi kojoj mozes da se obratis a da si pri tom obican gradjanin bez veza i vezica,da te iste institucije ne prebacuju odgovornost s jedne na drugu i tako u beskonacan krug? U drzavi gde su zakoni i pravosudje katastrofalni. I ti bi u ovakvoj drzavi da se bavis iskljucivo kulturom? Ja ne znam u kojoj ti Srbiji zivis, moze biti nekoj paralelnoj. Kontradiktoran si, u jednom od postova si rekao " smatram da su svi koji podržavaju bilo kakve slobode, prava, ovakva ili onakva, debelo interesno motivisani ", a u ovom sad "Upravo svesti o tim slobodama i pravima " . Temu sam postavila posto se to desava u vasem mestu, posto videh da niko nije postavio a desava vam se u komsiluku. Ja ne zivim u Banovcima. A te spekulacije o promociji licnoj nekih pojedinaca , ne piju mi vodu . Bas me zanimaju izvori takve price. Ja verujem da je narodu dosta da ga gaze i maltretiraju i truju ko kako stigne. Sto se tice zracenja, super ako je tebi normalno da ti na 1 do 2 km u precniku budu cetiri bazne stanice. Strava.

Sve ste izvukli iz konteksta. Pričao sam kako se treba doći do prava i sloboda, vi ste parafrazirali ono što vam odgovara... Pročitajte ponovo, ne budite površni kad već komentarišete. I o zračenju sam rekao vrlo precizno. Prvo bacite mobilni iz džepa, pa ajde da pričamo o zračenju. Licemerje, najobičnije. Ja se izražavam vrlo precizno, a ne u frazama. I da, ponoviću, smatram da se prvo narod treba vratiti na normalne nivoe kulture i tek tada tada će se moći raditi i rešavati u normalnim okolnostima. Samo ako se svi slože i argumentovano razgovaraju, biće pomaka. Ne parolama i buntovnošću. Sit sam demagogije narodnih dušebrižnika, onih koji misle da sve znaju i baš kako će nam biti dobro, a nisu spremni na razgovor već samo protest. To je sebičluk i pitam se koliko je svima Vama zaista stalo do boljeg života komšija, a ne samo do lične promocije. Da, lične promocije. I naravno da vam te priče ne piju vodu, jer, dozvolićete nismo ni na istom izvoru. I da, ponavljam, kultura je put ka civilizaciji, ne polupismene parole i dreka. Ali, vi to očigledno ne želite da prihvatite. Mogli biste svoju energiju iskoristiti korisnije, po mom ličnom ubeđenju. Jer putem kojim idete, stići ćete samo nigde. Ali, srećom po vas i po mene, sve više pratilaca imate. Samo napred.

Врх