Sve sto poželite...

Dalibor

Glavni urednik
Уредник
Biti živ na ovoj planeti, imati razum, želeti…to je ogromna privilegija.
Jeste li je svesni?
Koliko nas, zaista, zna šta želi i kako želi da upotrebi neslućene mogućnosti svog bića?
Jako malo, verujem.
Svet je ogromna pozornica i mi se sudaramo sa tudjim zeljama i stremljenjima.
Nekome smo cilj, ili bar sredstvo za ostvarenje neke zelje, drugima smetamo, a treći jednostavno ne obraćaju pažnju na nas…nismo im na putu.
Zato i ne verujem u sudbinu.
Ne kao unapred odredjen splet dogadjaja na koji nemamo nikakav uticaj.
Istina je da možemo sve što poželimo. Ako znamo da želimo, jer i to je veština koje mnogi nisu svesni. I to je jedina sudbina koju priznajem: ono što želimo i način na koji reagujemo na tudje želje…
Ništa više od toga.
Sudbina, kako je mi vidimo, u stvari je samo splet želja i htenja. Osim ovog sveta, koji gledamo svojim očima, postoji i jedan duhovni, u kome se sudaraju misli, želje, htenja…rezultat tih kretanja odražava se u ovoj dimenziji koju nazivamo svojim svetom. Jača zelja, gotovo uvek, odnosi prevagu nad onom slabijom.
I tako, sasvim jednostavno, ja sam sebi objasnio kako funkcioniše naš svet..
Jedina želja koju mogu da zamislim jeste da živim mirno, zadovoljno i srećno… I to nije teško postići. Čoveku zaista malo treba da sebi napravi svet kakav želi, da se okruži osobama koje voli i da nastavi da živi, mirno i srećno. Ali, onda, shvati da se čitav okolni svet nalazi u kretanju koje je naklonjeno tome da mu pomuti sreću i mir. I borba mora trajati dalje, jer mi izgleda da je smrt jedino trajno stanje života. Ili borba.
Uvek iznova i iznova, svakog jutra…

Ako medju vama ima onih koji se osećaju neispunjeno, neprilagodjeno…
Ako ima vas koji ste svesni svoje inteligencije, vrednosti, a mislite da se ne nalazite tamo gde zaslužujete…
Ako mislite da sve svoje sposobnost niste upotrebili onoliko koliko možete i da možete još mnogo…
Pomislite da niste sami.
Da možete sve što poželite.
I da nikada ne treba da prestanete to da radite.
Nije kasno.
U stvari, pravo vreme je.
Da pokažete svetu koliko vredite i možete.
Da ste bolji od onih koji su vam se smejali.
Da imate vise duha, šarma i posebnosti…
I da nikome ne treba da se izvinjavate zbog toga.
Završite davno započeti fakultet.
Naučite jezike.
Zaradite novac, ali samo da bi njime obišli svet...
Napišite roman.
Objavite knjigu poezije.
Ponovo se zaljubite…

Ajd uzdravlje!

zztamara

Nama dobro poznat član
Pomislite da niste sami.
Da možete sve što poželite.
I da nikada ne treba da prestanete to da radite.

Nije kasno.
U stvari, pravo vreme je.
Da pokažete svetu koliko vredite i možete.
Da ste bolji od onih koji su vam se smejali.
Da imate vise duha, šarma i posebnosti…
I da nikome ne treba da se izvinjavate zbog toga.

pokušala sam da objasnim ovo ...sinoć...totalno nadglasana, 2:svi ostali:jaje::mrtav:
/skraćena verzija zapisnika/:);)

Врх