1. Dobrodošli na banovci.rs - mi za nas. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija, članaka... Ako želite da učestvujete u diskusijama, a niste naš član, registrujte se ili se prijavite sa Vašim nalozima na društvenim mrežama. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena.

Red vožnje - Podunavlje

Diskusija u 'Red vožnje' započeta od Nicky, 21.04.2010.

1. Nicky

Nicky Neodgovorni Admin Urednik

ažurirano na novim stranicama

Red vožnje - Podunavlje - Radni dan - Surduk - Belegiš - Stari Banovci - Novi Banovci - Batajnica - Zemun - Beograd

Red vožnje - Podunavlje - subota, nedelja, praznici - Surduk - Belegiš - Stari Banovci - Novi Banovci - Batajnica - Zemun - Beograd

Red vožnje - Podunavlje - Radni dan - Beograd - Zemun - Batajnica - Novi Banovci - Stari Banovci - Belegiš - Surduk

Red vožnje - Podunavlje - subota, nedelja, praznici - Beograd - Zemun - Batajnica - Novi Banovci - Stari Banovci - Belegiš - Surduk

Cena karata (ažurirano 28.04.2015):
    Poč. stanica - Krajnja stanica Lasta, Lika
    Surduk - Belegiš 110, 90
    Surduk - Stari Banovci 140, 90
    Surduk - Banovci-Dunav/Novi Banovci 160, 90
    Surduk - Batajnica 200, 140
    Surduk - Zemun 240, 190
    Surduk - Beograd 260, /
    Belegiš - Stari Banovci 110, 90
    Belegiš - Banovci Dunav/Novi Banovci 140, 90
    Belegiš - Batajnica 170, 140
    Belegiš - Zemun 200, 160
    Belegiš - Beograd 240, /
    Stari Banovci - Banovci Dunav/Novi Banovci 60, 50
    Stari Banovci - Batajnica 110, 90
    Batajnica- Banovci( Stari, Novi, Banovci Dunav) 60 dinara*
    Stari Banovci - Zemun 170, 140
    Stari Banovci - Beograd 200, /
    Banovci Dunav/Novi Banovci - Batajnica 100, 90
    Banovci Dunav/Novi Banovci - Zemun 160, 140
    Banovci Dunav/Novi Banovci - Beograd 200, /
    *-Akcija prevoznika Lika Bim Turs

Hvala Deki_88-u na dostavljenom redu vožnje!
    Hvala becks89-u na dostavljenom cenovniku!

Poslednja izmena: 28.04.2015
  2. Deki_88

Deki_88 Glavni urednik Urednik

Ljudi kada smo vec kod reda voznje, sta mislite da li postoji neki nacin da pokrenemo akciju da se uvede jos bar jedan polazak u vecernjim casovima, autobus koji bi recimo kretao iz Starih Banovaca u 22:45 za grad, a polazak iz Zemuna za Banovce u 23:30 ili jos kasnije :) i da nam uvedu vikendom u jutarnjim casovima bar dodatna dva polaska i u vecernjim takodje bar jedan polazak, sramota je da u periodu od skoro dva sata nema ni jedan bus ! ! !

3. Nicky

Deki, ne znam kako to ide u srbiji..
    ali ovde na zapadu to rade putem peticije...
    ...idu ljudi od stana do stana (kuće do kuće) i skupljaju potpise sugrađana (ime, prezime, potpis) i onda to prilože kod opštine na razmatranje...
    ...e a sada zavisi koliko ljudi su za takvo nešto i koliko njima stvarno treba prevoz u to vreme...

4. Milossss

Milossss Novi član

Bilo bi lepo kad bi isao neki bus iz Bg-a ka Banovcima posle onog u 22:40.Mislim da od peticije nema nista...

5. Nicky

pa niste ni pokušali ;)
    jer ako samo to pojedinac traži, normalno je da niko ništa neće uraditi u vezi toga...
    ali po mom mišljenju, možda bi trebali da pokrenete peticiju. onda bar znate može li vanredni prevoz biti uveden ili ne...

6. Antonije

Antonije Glavni urednik Urednik

Bojim se da ovaj red voznje vise ne vazi posto je izmenjen red voznje...-.-..i to bez ikakvog obavestenja...

7. Deki_88

Izmanjen jeste, jos nije izasao definitivno novi red voznje, moraju se uraditi neke korekcije, za par dana ce se znati sta i kako. A novi je inace pa skoro identican sa ovim, mislimo na lastu, privatni i gsp.nisu menjali termine, kad se sve usaglasi i ovde cemo prikazati novine

8. Nicky

evo ažuriranog reda vožnje

Red vožnje - Podunavlje

brate deki, ovo ažuriranje me je koštalo pola mog života i živaca ;)

moraću da ti napravim mali programčić gde samo ažuriraš podatke a oni da budu odmah vidni :cool:

ali sve u svemu, hvala najlepše :up:

9. Deki_88

hahahah pa i ja sam se malo pomucio oko ispisivanja novih podataka :), e moze. Trenutno je red voznje redukovan, jer je na snazi letnji rezim zbog skolskog raspusta i godisnjih odmora...

10. Misa

Misa Novi član

Interesuje me da li je doslo do promene reda voznje u odnosu na onaj pre redukcije u junu?
    Da li u Lastinim autobusima moze da se dobije odstampani red voznje kao kod privatnika.
    Ima li na nekoj stanici istaknut red voznje?

Poslednja izmena od urednika: 29.08.2013
  11. Deki_88

Doslo je do promene, mozes se informisati i ovde, samo je problem sto vozaci bas i ne postuju taj red voznje, zamoli onog cikicu u kucici na Kablaru da ti da red voznje da iskopiras :)

12. Deki_88

HITNO JE ! ! ! Da li vam je odgovarao dosadasnji nacin da se pojedini lastini busevi iskljucuju i ukljucuju kod mosta u Batajnici, a da preko centra Batajnice u spicu nema laste i po sat vremena, mislim da nam nista ne znaci da tih 5 min.sto kao krace putujemo auto putem, a posebno nam nece biti od koristi u narednom periodu kada ce BG voz saobracati do Batajnice na svakih 15 min.i kada ce nam biti od izizetnog znacaja sto bolja veza sa centrom Batajnice.
    Sledece nedelje je u planu sastanak sa direktorom Laste Stara Pazova, takodje sam mislio da izadjemo sa predlogom da popodnevne duple termine iz Zemuna razdvojimo i da fakticiki onda imamo polaske iz ZEMUNA NA SVAKIH 20 MIN (15:00, 15:20, 15:40, 16:05, 16:25, 16:45, 17:10, 17:30, 18:00, 18:25, 19:05)
    Mogli bi da iznesemo i predlog da se iz Surduka uvede poslednji bus u 22:40 i iz Zemuna u 23:40, jer ako jedna Indjija moze da ima polazak u 23:30 iz grda mozemo i mi.
    Sta mislite?
    Zahvaljujem se predsedniku MZ Novi Banovci Milanu Beari koi je imao sluha i koji je zakazao sastanak sa lastom i koji ce direktno ucestvovati u razgovoru :)

13. niksa

niksa Novi član

svakako da vise odgovora od 15:40 do 19 casova red voznje izgleda tako,ali treba razmotriti situaciju da se uvede neki polazaka u 19 i 30 s keja,jel se desi da ljudi ako zakasne na onaj u 19:5 ostanu na stanici sat vremena cekajuci bus u 19:55... Svakako da treba sto kasniji polazak iz Surduka,a pogotovo iz Zemuna... Mislim da nije u redu da se lasta iskljucuje sa autoputa u Batajnici,ako vec ide autoputem sto se ne iskljuci kod skodinog servisa u Zemunu...

14. Deki_88

Naravno, razmisljao sam o 19 i 30, no ipak postoji lokal u 20:00 iz Batajnice tako da ne verujem da ce dati al'cemo videti, joj kad bi dobili taj bus u 23:40 iz Zemuna i da taj polazak vazi i vikendom i takodje vikendom da saobraca u 21:40 iz Zemuna, zatim jos neki dodatni jutarnji polazak subotom i nedeljom.

15. Misa

Misa Novi član

Drago mi je da ima jos ljudi koji se zalazu za teme koje su goruce u nasim malim, ali jako atraktivnim mestima nadomak grada. Entuzijazam ovde nije sporan, ali sem njega treba da postoje realne mogucnosti i dobra volja mocnika, u vidu monopolista Laste. Kada to pricam sigurno je da to nisam rekao tek da bih nesto rekao. Istorijom prevoza, na zalost bavio se i moj otac u Novoj Pazovi, pa je naravno pred svojevremene izbore 96 cini mi se kada je Covic bio kandidat za gradonacelnika, vracena gradska linija 701.
    Problem je daleko veci nego sto izgleda.
    Velika je zelja pojedinih lobija, da Vojvodina gde mi zivimo bude samostalna drzavna zajednica nezavisna od zemlje Srbije. To se ogleda i u paralelnoj vladi, skupstini i ostalim paralelnim telima. Tako je i po pitanju prevoza. Pajtic na celu sadasnje vojvodjanske vlade ne dozvoljava da mi kao opstina koja nalezemo na Beograd dobijemo prigradski ili gradski prevoz, u pravom smislu te reci. Naravno monopolski polozaj Laste je zabetoniran. Svaki put za ove dve i po godine bitisanja u opstinskoj vladi, pokusavao sam da stvorim uslove za bolji prevoz. Obicno je za to bio pogodan kraj godine, kada je Lasta izlazila sa molbom, da mi kao lokalna samouprava dozvolimo ( vec dve godine uzastopno ) povecanje cene prevoza za oko 10 %. Naravno, svaki put sam bio preglasan ubedbljivo. I DSS i DS i grupa gradjana preporod su glasali za povecanje prevoza. Naravno, to sam iskoristio da ih zestoko napadnem tadasnjeg direktora Laste Srem Vucinic Mirka, a tako i sadasnju direktorku Glogovac.
    Tu sam ako treba da pomognem, a to znaju i gosp. Milan Beara i gosp. Savic iz Starih Banovaca, kada je na moju inicijativu organizovana dva sastanka na kojima su postignuti neki pomaci u prevozu putnika iz Podunavlja. Tada sam i gosp. Vucinicu izneo cinjenice, na osnovu kojih treba da se tretira Podunavlje, a to su, sirenje naselja usled sve veceg broja ljudi, radno vreme koje se pomera sve vise od 6 - 14, na 9-17. Industrijske zone u Novoj Pazovi, Krnjesevcima, Staroj Pazovi, te veca frekvencija prema tim mestima, mogucnost pravljenja prstenastog lokalnog prevoza, tako sto ce jedan prsten ciniti Stari Banovci - Nova Pazova - Novi Banovci, drugi Novi Banovci - Stara Pazova- Nova pazova, treci prsten preko Vojke, uz spajanje puta za Golubince. Pitajte Bearu i Savica, da li je Miodrag Stankovic to pominjao. Na zalost, dosao novi direktor ili direktorka Glogovac, koja je na moje pitanje da li je upoznata sa detaljima sastanka sa lok. samoupravom, rekla da nije. Komentar dalje nije potreban. Na zalost, mi i dalje imamo problem da odemo do Stare Pazove, da izvadimo licnu kartu, overimo uput, uzmemo neki dokument iz opstine, ukoliko nemamo auto, jer se uopste nije gledala potrebna lokalnog stanovnistva vec jedino i iskljucivo profit. Ono sto je tada na sastanku obecano, a sto takodje nije uradjeno, jeste da ce svako domacinstvo uz racun za struju, dobiti i informaciju o redu voznje. Na zalost i tu su nas debelo slagali. Sastanku su tada prisustvovali Beara, Savic, Kovacevic iz odeljenja za privredu, potpredsednik opstine Radivojevic, Vucinic dir. Laste i moja malenkost.
    Mislim da bi mi kao mestani trebali da radikalizujemo neke mere tako sto cemo stvoriti trzisnu utakmicu i raspisati tendera za odredjene linije. Na taj nacin cemo kao pre 10 godina i Beograd dobiti kvalitetniji prevoz koji nam je svima potreban. Jos jedna stvar, red voznje se menja u junu mesecu, pa treba i pozuriti. U svakom slucaju stojim svim politickim partijama i pojedincima na usluzi, a u cilju boljeg zivota za gradjene Podunavlja.

16. Deki_88

Pa sta da radimo Miso???????? Da se selim iz Banovaca ili nemam pojma
    EVO MOG PREDLOGA:

Resenje je ukidanje Laste i uvodjenje GSP Pazova u saradnji sa GSP Beograd. Uvodjenje sledecih linija:

- P 1 - Stara pazova (zeleznicka st.) - Zemun (saobracajna)
    - P 2 - St.Pazova - N.Pazova - Batajnica - Banovci - St.Pazova (pazovacka dvojka)
    - P 3 - Golubinci - St.Pazova - St.Banovci
    - P 4 - St.Pazova - Vojka - Krnjasevci
    - P 5 - St.Banovci - Zemun ( kej Oslobodjenja)
    - P 6 - Surduk (poslednja njiva) - Batajnica (zeleznicka stanica)

Ne bi bas rekao da je njihovo merilo broj stanovnika jer imam raspored iz 2004 i tada je prevoz prema Zemunu bio mnogo bolji, sada postoje rupe u spicu, recimo u periodu od 14:50 do 16:10 nema laste prema Batajnici iz Banovaca a do prosle god.su isle dva a do pre tri god.i tri ili cetri busa

17. niksa

niksa Novi član

Sve je to lepo zamisljeno,ali da li ce ljudi iz uprave laste i opstine imati razumevanja,jedino da skupljamo potpise od vrata do vrata,ali mislim da ni to ne bi bilo dovoljno...

18. Deki_88

Ako se na sastanku nista ne postigne, moje misljenje je da napravimo ekipu i na razlicitim punktovima jedno tri dana sakupljamo potpise, kod Plitvica, Pekabete, Maxi-a........

2 osoba(e) vole ovo.
  19. nađuška

nađuška Novi član

veoma sam se obradovala ovoj temi na forumu. Godinama "ratujem" sa Lastom, pokušavajući da ih nateram da poboljšaju prevoz prema Podunavlju iz Stare Pazove. Radim u srednjoj školi, u Staroj Pazovi, znam sve probleme sa prevozom, ali ništa nisam uradila. Šef saobraćaja, (menjali su se u međuvremenu) uvek mi odgovori da nema dovoljno putnika da se pojača linija prema Podunavlju. To je izgovor star 20 godina, kada je možda i bilo tako.
    žalosno je videti na autobuskoj stanici u Pazovi, velike grupe dece, kako sede i čekaju prevoz po 1 -1,5 h, a do Banovaca im treba 10-15 minuta.
    Nisam uspela, mada sam pokušavala ni da Lasta prilagodi polaske vremenu kada se đacima završava 6. i 7. čas u obe smene. Naime, ne vidim razlog da dete koje ima tog dana 6 časova, mora da čeka sat vremena, a da onda u prepunom autobusu stigne kući mnogo kasnije nego što bi morao.
    Pokušala sam i preko direktora srednjih škola u Pazovi, ali bezuspešno.
    Ako gospodin Stanković ima volju i želju nešto da uradi po tom pitanju, ja sam tu da pomognem koliko je potrebno. Mogu da pribavim informacije o tome koliko mesečnih karata izvade deca za jedan mesec iz Podunavlja do Pazove, mogu da predložim polaske koji bi nama odgovarali, mogu da pomognem u prikupljanju potpisa.....
    Pored toga, zbog malog broja polazaka prema Podunavlju, vi možete na putu u Pazovi, od SUP-a do benzinske pumpe, videti starije ljude, oko 10-11h pre podne, kako stopiraju, ne bi li se vratili kući, jer u to vreme autobusa nema. A oni su ljudi završili svoje poslove, koji se inače samo u opštinskom mestu mogu završiti.
    Pozdravljam sve

Jednoj osobi se ovo sviđa.
  20. Deki_88

Nazalost jos uvek nije nikakav dogovor postignut sa lastom, oni kao da nemaju sluha za nase probleme, entuzijazam je jos uvek tu, al'bilo bi pozeljno da se ljudi u sto vecoj meri aktiviraju, dva ili tri pojedinca malo sta mogu uciniti...Kao sto ste sigurno vec culi, BG voz krece od petka na relaciji Batajnica - Pancevacki most u spicu na 15 min.(06:00-09:00,14:00-18:00) i na pola sata (09:00-14:00, 18:00-22:30), za 35 min.ce stizati do Vuka, 30 min.do autokomande, sjajna stvar, al'gle cuda ovi nasi ce ukinuti kako su krenuli lokale, umesto da su ubacili dva koja bi cirkulisala uskladjeno sa dolaskom i polaskom vozova......... a i oni sto idu ce verovatno kasniti do zeleznicke, tako da ce voz bezati ispred nosa.......

Preporučite stranicu

1. Ovaj sajt koristi kolačiće (cookies). Nastavkom korišćenja ovog sajta saglasni ste sa našom upotrebom kolačića.
    Odbaciti oglas