Izgradnja marine u Starim Banovcima

Nicky

Neodgovorni Admin
Уредник
Izgradnja marine u Starim Banovcima

Pokrenuto od:

Opštinska uprava
Lučka kapetanija Novi Sad
Turistička organizacija Vojvodine
PJP
JP Direkcija za izgradnju opstine

Privatni sektor - završetak radova 2013. godine
Uloženo 20.000.000 evra
Opštinski budžet , Republički budžet, Donatori , PJP, privatni sektor

Marko Pavicevic

Novi član
kada ce uraditi marinu,ovde pise kraj 2013 a jos nisu nista poceli da prave

Последња измена од уредника:

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
Možda je urade u narednih deset godina, inače tu bi trebao da se gradi i hotel i mnogi drugi sadržaji al'to je za nas trenutno naučna fantastika

Последња измена од уредника:

novii

Novi član
U Apatinu su sagradili marinu pre nekoliko godina, na mestu gde su ribolovci inače imali svoje udruženje. Još nisu svi papiri sređeni i nije dobijena upotrebna dozvola mada marina radi punom parom. Samo stranci slabo pristaju u nju jer nema upotrebnu dozvolu i ne može da se sredi osiguranje njihovih čamaca.
Inače su u sklopu marine zaposleni ljudi iz stranke na vlasti, a deo ribolovaca je zbog cene zakupa je prodao svoje čamce. Evo i par slika te marine.

marinaapatin.jpg

marinaapatrin.jpg

208fcpz.jpg

Uz marinu je napravljena i benzinska pumpa i jedan plutajući tank za sipanje goriva direktno na vodi.

Miki

Novi član
Ovo izgleda fantastično, koliko bi mesto prosperiralo od ovog projekta. Daj Bože samo da ne završi u fioci

Ja mislim da je ipak šteta,jer tu je predvidjen i hotel,što opet utiče i na turizam,i posećenost tom mestu pored Dunava.
Tako je isto bila priča pre 6-7 godina,da je u Starom Slankamenu predvidjen izgradnja hotela,ali to je izgleda samo priča.

zztamara

Nama dobro poznat član

zztamara

Nama dobro poznat član
Kakav je prilaz Dunavu,tj kakva je obala ?
Obala kao prilaz sa obale reci je pristupačna, pogotovo u Starim Banovcima a tu je i naša "plaža", čuvena Venecija. Pristup sa reke (pristajanje čamcem) je moguć na istoj toj Veneciji gde postoji betonski spust u vodu. To je mesto gde se plovila mogu spustiti ili izvući iz vode kolima. Osim toga, skoro svaki lokal ima svoju marinicu ili vezove gde se (besplatno) može ostaviti čamac. Osim u Pustolovu, gde priđeš obali čamcem i vičeš : "Gazdeeee, gazdeeee...." dok neko ne dođe po tebe čamcem. :D

hahahah :D :D :D a zar Venecija nije u Starim Banovcima-ili je to granica izmedju ta dva mesta ? Jedva čekam da otopli pa da dodjem u Veneciju :D
Sad sam pogledala tačno udaljenoste ,od mog mesta do va je 44 km :D samo :D

Mnogo mi je hladno,a iskreno,plašila bih se po ledu da se zezam ,bez obzira što je dosta dobro i zaledjeno...ja uvek mislim da sam maler :D Jel prolazio ledolomac kroz Dunav,pored Banovaca? i da li ima labudova?

zztamara

Nama dobro poznat član
Jel prolazio ledolomac kroz Dunav
Ledolomac kampuje u Banovcima, prolazi po nekoliko puta dnevno da bi održao jedan deo toka da se ne zaledi. Ostalo je pod debelim ledom. Ima snimaka po društvenim mrežama kako se ljudi voze kolima po Dunavu u Banovcima. ;) Što nas vraća na našu temu o marini. Meštani kažu da je ta ideja iluzorna, pošto kada naiđe jaka zima i led okuje Dunav, taj isti led se nabija na obalu i lomi sve pred sobom. Sinoć sam išla da pogledam, sve što je bilo na vodi, betonski stubovi, armature, smrvljeni su... Dunav je divna ali i moćna reka, ne trpi da ljudi po njemu postavljaju svoje smešne građevine i da ga krote. <3

Hvala na info,prosto neverovatno za sve ! Ljudi se stvarno zezaju sa svojim životom sa tom vožnjom olima po Dunavu ! I isto mi je neverovatno da da je ta ideja ilizorna,pa valjda ,kada bi se sagradila marina,to se zimi ne bi prepuštalo tako lako slučaju,kako se ne uzme u obzir da bi pored marine i hotela dolazili stranci,pa ljudi koji vole tu reku i da bi većom posećenošću opština postala i bogatija,što je opet razvoj na višem nivou.To sigurno ne bi bilo preko noći,ali postepeno i vemenom bi se i primetilo i bilo bi od koristi i značaja.

zztamara

Nama dobro poznat član
I isto mi je neverovatno da da je ta ideja ilizorna,pa valjda ,kada bi se sagradila marina,to se zimi ne bi prepuštalo tako lako slučaju,kako se ne uzme u obzir da bi pored marine i hotela dolazili stranci,pa ljudi koji vole tu reku i da bi većom posećenošću opština postala i bogatija,što je opet razvoj na višem nivou.
To je tačno, nema opštine koja ne bi rado presekla vrpcu na otvaranju takvog projekta. Ono o čemu sam pisala odnosi se na samu strukturu rečnog toka i situacije kao što je ova zima. Ko nije video, izbliza, kako izgleda led na Dunavu, taj ne može ni da zamisli razornu silinu leda. Kada se led uhvati na celom toku, on se širi i nabija na obalu. To je jednako tektonskim poremećajima kod zemljotresa i čuje se potmuli huk, nešto slično avionskim motorima koji bruje.... i kida sve pred sobom. Verujem da su arhitekte koje su osmislile pomenutu marinu uzele i to u obzir. ;) Činjenica je da, recimo u Slankamenu, dno reke izgleda drugačije, postoji mnogo sprudova koji štite obalu od ovakvog nadiranja leda. Kod nas nije takav slučaj.
Osim ovoga što sam navela, mislim da postoji još nerešenih problema oko zemljišta gde bi trebao da se nalazi pomenuti kompleks, nerešena imovinska pitanja, tu je i restitucija.... sve u svemu, ne verujem da će ovaj projekat uskoro da se realizuje. :)

Baš šteta :( Jeste,Dunav je moćna reka.Mogu pretpostaviti kako je sad i kako to izgleda.
Znaš li možda koja je dubina Dunava kod vas u Banovcima ?

Врх