Cena vode u Starim Banovcima

Slobv

Novi član
Neopravdano poskupljenje vode u Starim Banovcime

Prvo je „poštena“ vlast (kao i sve dosadašnje) otela lokalni vodovod koji su meštani izgradili samodoprinosom i dodelila Pazovačkom vodovodu.Na preradi vode nista nije izmenjeno i dalje se crpi iz arterskih bunara sa filterima na pumpi i hemijskim tretmanom.Voda je očajnog kvaliteta smrdi pije se na sopstveni rizik jedino je dobra za kupanje i pranje.Nije otrovna sto će vlast dokazati analizama, već njen kvalitet izaziva dugoročne posledice po organizam (bubrege).Dovoljno je pogledati sanitarije i stakleno posudje posle pranja.Tako losu vodu odlučili u preko noćui da poskupe skoro 100%. Sa 24,37 din. podigli su na 43,37 din. sada je veća nego cena vode u Beogradu (42,97 din.)koja se obradjuje u fabrici vode.

Obrazlozenje zaposlenih u vodovodu, tu odluku donela je skupština opštine Stara Pazova. Kažu to je cena koju plaćaju meštani Stare Pazove te moraju i Stari Banovci.

Tu se vidi stvarna namera političara da otme vodovod i obezbede finansiranje budžetskih firmi koje imaju monopol u uslugama i višestruko veći broj zaposlenih, nista nerade uzimaju koliko hoće samo je ostalo da zaposle i kućne ljubimce na budžet.Još malo ispadaće kroz prozor od gužve u kancelarijama.

Vi gospodo Banovčani ćutite i trpite ovaj zulum.

Pozivam vas da i vi dignete svoj glas protiv neradnika i otimača.Početi od mesne zajednice i opštine.

Petar

Novi član
Imao sam problem vezano za racun za vodu, jer su mi posle zamene vodomera poslali racun oko 9.500 dinara. Kada sam otisao u mesnu zajednicu, da vidim u cemu je stvar, dobio sam odgovor da su mi cele godine obracunavali samo po 7 kubika koje sam naravno uredno placao i da MENI vodomer nije radio i da su oni uzeli neke proseke drzave, broj ljudi u domacinstvu i tako dalje i izracunali da ja imam dug od 9.500. dinara. Posto to nije moj vodomer, nego njihov, necu da placam to sto njihov zaposleni (citac stanja) nije uvideo ocigledan problem na vodomeru. U mesnoj zajednici mi naravno nisu resili problem, nego sam poslat kod "sefa Sase" u Staru Pazovu.
Otisao sam u JP "Vodovod i kanalizacija" Stara Pazova i iskreno bio iznenadjen brojem zaposlenih i brojem stranaka. Ima neka tri saltera i naravno na svakom salteru po zaposleni, a od stranaka ni traga ni glasa, kao da drze dobermana u dvoristu, pa niku nesme da udje. Mozda sam naisao u vreme kada nema stranaka, ali tako je bilo i posle pola sata, kada sam izasao. Sa saltera su me prosledili kod sefa. Prosao sam kroz vrata pored saltera, i tu u roku od 5 minuta video jos dosta razlicitih sluzbenika. Jedan od njih je znavsi da cekam sefa pitao nekoga u nekoj od kancelarija: "Gde je Sasa"? Taj neko nevidevsi mene odgovorio: "E, sad je Sasa, otisao na kafu". Nemam nista protiv da covek pije kafu, ali kada je dosla neka zena koja sedi sa njim u kancelariji koja me je primila i porazgovarala samnom, rekla mi je: "Sef je trenutno na terenu, na blagajni u Novoj Pazovi". Tako da to im je sifra za sedenje u kaficu. Al dobro, to i nije moja stvar, valjda i taj sef ima nekog sefa, pa nek on resava te stvari. Naravno nije mi resila problem, ali sam tada saznao da su oni preuzeli vodovod Stari Banovci, i zalila se da je stanje bilo katastrofalno, iako ja iskreno i nisam ranije imao nekih problema dok je to bio mesni vodovod. Naravno iznenadjenjima nikad kraja, saznajem da su vodu poskupeli od nove godine oko 90 %, sto me je stvarno iznenadilo, valjda se ugledali na Bajatovica, koji je kada je zajahao na mesto "Srbija gasa" odmah podigao cenu za 50%, a posle toga svake godine po desetak procenata. Kaze sluzbenica, "Samo smo uskladili cenu sa opstinskom". Cudi me kako nisu uskladili sa smanjenjem plata i penzija, ali ocigledno im se moze i rade sta im se hoce.
Rekla mi je da ce mi javti, sta je sef rekao i naravno nije mi javila. Sledece sto mogu da uradim, ako mi ponove ovaj izmisljeni racun je da zovem zastitu potrosaca, da me stvarno zastite od njihovog maltretiranja.

Slobv

Novi član
Nisu zaposleni u vodovodu krivi oni samo kao i mala deca rade što im je dopušteno.Krivi su političari koji u takva preduzeća guraju svoje kad dođu na vlast a nesmeju da diraju viškove jer će kad tad otići sa vlasti.A onda bi bilo revanšizma.Dok mi obični ljudi ćutimo i trpimo oni uzimaju dok ne presuši.To je dokaz da su svi isti samo se drugačije zovu.To su sve zadržali od komunista a poljuju po njima.

Slobv

Novi član
Evo da vidite odgovor vodovoda i moj novi njima.
Vodovod Stara pazova piše.04.03.2015

Postovani,
cena vode u Starim Banovcima izjednacena je sa cenom vode u svim naseljima Opstine Stara Pazove. Kvalitet vode kontrolise Zavod za jevno zravlje iz Sremaske Mitrovice. Analize vode Zavod za javno zdravlje, dostavlja nasem preduzecu, a iste analize kontrolise i Pokrajinska sanitarna inspekcija, kao i Republicka sanitarna inspekcija, tako da je nemoguce da je voda stetna za zdravlje ljudi, a da se o tome ''cuti''.
Mi kao javno preduzece, javni servis gradjana, osecamo moralnu i drustvenu odgovornost i svakako je i nasa zakonska obaveza, da o svakom eventualnom ''nekvalitetu vode'', koji ima uticaj na zdravlje građana, obavestimo javnost.
Cena vode u Beogradu iznosi 51,36 dinara.
Za sve druge informacije, stojimo Vam na raspolaganju.

Srdacan pozdrav

Moj odgovor, 04.03.2015

Možda je cena u Beogradu kako vi pisete ali ja plaćam tamo 9,78m3...472,62 din. za januar.Tu vodu nedeljno donosim u Banovce za pice.

Beograd je naduvao cenu zbog popusta kod redovnog plaćanja a vi ne stimulišete redovne platiše.Evo dokaza Beogradski račun za januar u prilogu.

Ja nisam ni rekao da je voda opasna po zdravlje u smislu trovanja bakterijama i agresivnim hemijskim supstancama.Ali je smrdljiva i nepitka.

Za svojih skoro 60 godina nikad se nisam mogao navići na ovu vodu.Sanitarije zaprlja mnogo brže nego Beogradska.To je prvi znak nekvalitetne vode.

Sami znate da su vode u većini Vojvodjanskih mesta lošeg kvaliteta odnosa minerala u njima što se na duži period odrazi na zdravlje(bubrezi).

Mi potrošači kroz ovu cenu finansiramo vaše promašaje i viškove zaposlenih, derete nas koliko vam treba pod okriljem skupština opština.

Troškovi proizvodnje vode koju vi isporučujete nisu ni približno kao u Beogradu.

Neznam koliko imate zaposlenih da bi precizno utvrdili viškove, ali ste jedan sami objavili na sajtu.

Što je prvi dokaz da vi cenom vode finansirate vikove zaposlenih.

Objavljujete sa ponosom da imate 9 uplatnih mesta izuzev "srećne Vojke".

Citiram vaš sajt:

"9 насеља се налази у саставу "Водовода и канализације"

У саставу ЈП "Водовода и канализације" су локални водоводи у насељима: Стара Пазова, Нова Пазова, Белегиш, Сурдук, Бановци - Дунав, Нови Бановци, Голубинци и Крњешевци. Водовод у Старим Бановцима је прикључен ЈП "Водоводу и канализацији" 01.01.2014. године.

Месна заједница Војка нажалост још увек нема водовод."

U 21 veku je valjda normalno da se komunalna naplata prebaci na banke u cilju smanjenja troškova poslovanja.

Recimo da na ovih 9 mesta radi po jedan zaposleni i da su troškovi radnog mesta 100.000,00 din. to je 900.000,00 din.

bespotrebno utrošenih da ne govorim o viškovima koje nemožemo videti.

Sa interneta vidim da vam je bivše rukovodstvo napadano zbog preteranog zapošlavanja i drugih malverzacija.

Ništa niste učinili da racionalizujete poslovanje ispravite nepravde od ranije već otimate od građana pod pokrovieljstvom

ranije transparentnih a sada poštenih POLITIČARA.

Niste vi krivi to vam je narod omogućio.

Valjda će se taj narod brže opametiti kad ih sprže kroz gas, struju i poreze.

Budite pozdravljeni.

Врх