Ajmaks (Eyemaxx) Logisticki centar Beograd - Novi Banovci

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
Za par meseci pocinje izgradnja najveceg outlet soping centra u ovom delu Evrope, vrednost investicije 35 mil.evra.Projekat ce biti velicine 20 000 m2, i imace preko 128 prodavnica najpopularnijih svetskih i domacih brendova, megamarket, trgove, kafice, hotel, park, parking prostor za preko 2 000 automobila...Nalazice se preko puta Volva :)
belgrade_outlet_&#98.jpg
7a034d262d..jpg
belgrade_outlet_&#98.jpg

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
E nemam, bar za sada, dobro je da sam i ove iskopao sa nekog Austrijskog sajta :), al'slike obecavaju, mnogo mi se svidja ovaj mini trg sa fontanom :)

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
Ovo je danas izaslo na sajtu eKapije :) :
"Eyemaxx" počinje izgradnju "Brand Outlet Beograd" centra sredinom 2010. godine - investicija od 35 mil EUR. brand_outlet_beo&#103.jpgbrand_outlet_beo&#103.jpg

Austrijska kompanija "Eyemaxx" je saopštila da će izgradnja "Brand Outlet Beograd" centra u Novim Banovcima početi na leto 2010. godine, dok je otvaranje predviđeno za jesen 2011.

Taj trgovinski centar, smešten na prvom isključenju sa autoputa Beograd-Novi Sad, prostiraće se na više od 20.000 kvadrata, od kojih će u prvoj fazi biti izgrađeno 15.500, sa oko 90 prodavnica i 2.000 parking mesta. Kompanija "Eyemaxx" projekat realizuje u saradnji sa "Freeport", koji je zadužen za nadzor i rukovođenje objektom. "Freeport" je do sada razvio 10 centara širom Europe i trenutno deluje u Portugalu, Češkoj, Švedskoj i Francuskoj.

Iestyn Roberts, generalni direktor kompanije "Freeport", izjavio je da su uzbuđeni što sarađuju sa kompanijom "Eyemaxx" na ovam velikom projektu u Srbiji.- Mi smo sigurni da će u Beogradu potrošači uživati u kupovini sa velikim popustom na cenu brandova koje vole - izjavio je Iestyn Roberts.

Kako je navela austrijska kompanija, projekt je osmišljen kao selo, sa opuštenom, intimnom atmosferom za kupovinu i slobodno vreme.

Prema ranijim pisanjima medija, u tržni centar, koji se gradi po uzoru na austrijski "Parndorf", kompanija "Eyemaxx" ulaže oko 35 mil EUR.

Antonije

Glavni urednik
Уредник
koliko mi se cini po ovim slikama ovo ce biti nesto tipa "Knez Mihajlove ulice"...:D A mislim da im je pametno da pocnu sa izgradnjom sad na prolece...da bi stigli sve da urade..:)

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
Idi na Pazova cafe i tamo sam postavio sve ovo, al'me ovi pazovcani nesto smaraju pa me podrzi, oni nisu normalni. Da, da, bas ce biti lepo, i moja keva se primila :)

Antonije

Glavni urednik
Уредник
Leto uveliko traje...a ja ne vidim da su uopste poceli da ciste teren tj da nesto rade...ravnaju zemlju...izgleda da i od toga leba nema...-.-

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
Pa nemam pojma, izgleda da malo kasne, ovog meseca su tek postavili bilborde pored auto puta da se vide kad ides iz pravca grada i iz pravca Novog Sada, gde pise Outlet centar, a predsednik mesne zajednice mi je pokazao citav katalog detaljno uradjenih planova kako ce sve izgledati. Ja se nadam da ce krenuti da ga grade :)

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
1.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg6.jpeg5.jpeg7.jpeg7427f2592099676b57eaabb7202ee66ax92x71.jpggetImage.aspx.jpeg

Evo jos nekih slika, nadam se da ce uskoro krenuti sa izgradnjom :)

Последња измена од уредника:

Antonije

Glavni urednik
Уредник
Deki mozemo mi samo da gledamo na slikama... :D Dok oni nepocnu da grade nema leba od toga... Video sam i ja bilborde na autoputu.. Sad kad misle da krenu da grade niko ne zna.. :S

Antonije

Glavni urednik
Уредник
Da si citao od pocetka dobio bi sve informacije, ali nema veze napisacu ti ukratko... Gradi austrijska kompanija eyemaxx, plan je bo da se radovi vec pocnu pre jedno mesec dana, gradi se negde prekoputa volvo centra... A verovatno da nece to zavrsiti do sl izbora.. :D A imas i ceo plan na njihovom sajtu samo udji u projects...

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
Imam novih saznanja vezano za Eyemaxx, kao prvo sve je stopirano trenutno zbog Opstine Stare Pazove koja ocigledno ne zeli da se mi razvijamo u smislu jacanja kakvog takvog industrijsko - komercijalnog tkiva, naravno pokusava ona da uspori i naseljavanje Banovaca recimo divljanjem Laste.
Izgleda da joj smeta i da u Banovcima nesto krene da se gradi nesto poput ovog zbog toga sto Banovce a i Podunavlje drze naprednjaci, sto je susta suprotnost opstinskoj strukturi, izgleda da ce dozvoliti izgradnju pocetkom naredne god.kada budu vec u jeku polako pripreme za izbore 2012., strasno sta se radi samo za rad politickih poena.
E da, njihovom krivicom izgleda da Banovci nece imati prvi Outlet centar vec Indjija gde druga kompanija pocinje sa izgradnjom ovog meseca.

Antonije

Glavni urednik
Уредник
Pa za sve je kriva politika... :D Tako nesto sam i ja nauco da od toga nece biti nista do sledeceih izbora..-.- Ovaj posto nisam upucen a ko je u St. Pazovi na vlasti? Radikali?

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
U Staroj Pazovi je na vlasti DS - koalicija, DSS, a u Banovcima su naprednjaci kao i u Belegisu, nije ni cudo sto nas zaobilaze u svemu...
Inace u Indjiji pocinje izgradnja Outleta pored auto-puta za Nove Karlovce, cuvene Sase, samo se pitam sta ce to njima, opstina od cetrdeset hiljada stanovnika, sa naplatnim rampama, daleko i od Beograda i od Novog Sada....

Izgleda da neko nije dobio deo svog kolaca koji je ocekivao i zato sve ovo kasni kod nas.

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
Izgleda da ove poslednje slike sto sam objavio pripadaju Outelet centru koji ce se graditi pored Indjije, izvinjavam se na dezinformaciji a sada ekspluzivno objavljujem slike projekta Log centra kod petlje u Banovcima :) :
111020101448.jpg111020101446.jpg111020101441.jpg111020101447.jpg111020101439.jpg111020101442.jpg111020101450.jpg111020101437.jpg111020101444.jpg111020101435.jpg111020101443.jpg111020101438.jpg111020101449.jpg111020101451.jpg111020101445.jpg

Nicky

Neodgovorni Admin
Уредник
koliko ja vidim na eyemaxx sajtu nema govora o inđiji a otvaranje nagoveštavaju za 2011. ali kao što sam napomenuo u IKEA temi, poslaću im email za detalje. ako odgovore postavljam odmah.

[NAKNADNO... email poslata]
Sehr geehrte Damen und Herren,

ich bin der Betreiber der Webseite und Forums http://banovci.rs .
Da wir ein Thema über den "Brand Outlet Beograd" in Novi Banovci (Serbien) diskutieren, haben wir uns erlaubt Sie zu kontaktieren und Sie nach "Stand der Dinge" zu fragen.

Laut einigen Forum Mitgliedern hätte der Bau diesen Sommer beginnen sollen nur derzeit ist nichts zu sehen.
Dann haben wir noch eine Mitteilung dass sich die Gemeinde Stara Pazova quer legt.
Die anderen meinen wieder dass der Outlet nahe der Ortschaft Indjija gebaut wird.

Wäre es Ihnen möglich uns ein paar Informationen zukommen zu lassen, welche Pläne Sie derzeit für die Öffnung des Outlets haben bzw. wie viel ist es wahr an den Gerüchten?

Vielen Dank im Voraus und wünsche Ihnen ein wunderschönes Wochenende!
mfG
Hr. Nikolica Vadaski
Код:
moja adressa u AT
moj broj telefona: +43 (0)664 
moja Email: xxxxxxx

Последња измена:

Antonije

Glavni urednik
Уредник
Neko zna sta se desava sa ovim?

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
Kompanija Eyemaxx je sabotirana kako kod nas tako i u Nisu, gde vec tri god.pokusava da dobije dozvole za gradnju Logistickog centra. Znam da su ovi nasi iz MZ u stalnom kontaktu sa njima, rekli su mi da ce ovih dana osveziti sada vec onaj stari bilbord i da ce postaviti jos dva ili tri nova. Ni meni nije jasno sta se desava, nezvanicne informacije su da neko iz opstine nije dobio debeli kolac kojem se radovao i zato su ovi trenutno ispusili.......al'kako god, gradnja je neminovna kao i perspektivna buducnost Banovaca, mislim kakva takva, posto sirom Srbije varosice poput nas izumiru....

Врх