Šta je po Vama najveći problem u Banovcima? Učestvujte u anketi.

Prioritetni problem za rešavanje u Banovcima?

• Javni prevoz

Гласови: 12 44,4%
  • Zdravstvo

Гласови: 3 11,1%
  • Komunalna infrastruktura (asfaltiranje ulica, kanalizacija, trotoari..)

Гласови: 7 25,9%
  • Obrazovanje

Гласови: 1 3,7%
  • Uređenje javnih površina (nedostatak parka itd.)

Гласови: 0 0,0%
  • Obala Dunava

Гласови: 4 14,8%
  • Bezbednost u saobraćaju

Гласови: 6 22,2%
  • Sportske i kulturne manifestacije

• Industrijska zona

• Nedostatak javnih institucija

Гласови: 2 7,4%
  • Narkomanija i kriminal

Гласови: 3 11,1%
  • Nešto drugo

• Укупно гласача
    27

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
Iznesite vaše predloge i učestvujte u anketi odnosno glasajte za ono što je po vama najveći trn u oku. Hajde da vidimo koji su to problemi, dajte vaš sud o tome jer se nadam da će se u skorije vreme naći na listi prioriteta za rešavanje.
Ja bi ovde odmah mogao postaviti poduži spisak al hoću da čujem vas :)

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
Lasta je bez obaveštenja podigla cenu mesečne markice do Batajnice za mesec Jun (jer u poslednje vreme većinom svi kupuju samo ovu markicu), interesuje me kada je opštinska uprava odobrila ovo najnovije sramotno poskupljenje za relaciju od tri kilometra, najnovija cena markice koju koriste đaci i studenti da bi se prevezli iz Novih Banovaca do Batajnice iznosi 1585 din, ne radi se ovde o tih 160 din. već o činjenici da tu istu lastu građani Mladenovca, Lazarevca, Obrenovca i ko zna kojih sve mesta koji su udaljeni po 60 km od Terazija a i od gsp-a i po više od 30 kilometara plaćaju 1780 din.a važi im na više stotina linija (laste i gsp-a) čija kilometraža iznosi nekoliko hiljada kilometara. Definitivni živimo u raspaloj opštini, bolje da sam pravio kuću u močvari (Ugrinovci, Busije, Ovča, Sebeš...).
Mislim lažem, ne bi voleo da živim u pomenutim mestima.

Последња измена од уредника:

niksa

Novi član
Krenimo od Novih Banovaca... Na samom ulasku u Banovce prvo što se da primetiti,a pogotovo se primeti po mraku, jeste ulična rasveta, sam ulaz nije lepo osvetljen, mi koji zivimo tu godinama smo navikli , ali kada neko dolazi iz drugog grada posle nadvožnjaka se ne vidi baš najjasnije, pogotovo što ni put nije lepo obeležen... Glavna ulica kroz naselje i nije toliko loša, međutim možete videti da se put polako raspada, mislim da su putari koji su radili put krivi jer su izostavili ivičnjake i onda kad kamion prođe put se širi i nastaju rupe... Saobraćajna signalizacija i nije loša, moglo bi i bolje da bude , pre svega mislim zbog bezbednosti dece... Nije mi jasno da se u neke uličice gde se ne može voziti brze od 30 km/h stavljaju ležeći policajci, a negde gde se vozi po 80 km/h nema ništa... Zatim mislim da su loše odradjena autobuska stajališta, samo na stanici kod Stopa i na Kablarskoj stanici ima stajalište , tj. autobus ne ometa druge vozače i može bezbedno da primi putnike. Kad skrenete sa glavne ulice možete videti da je dosta uličica ne osvetljeno, nema znakova, neke nemaju ni asfalta... Potom se treba osvrnuti na obalu Dunava, mislim da priča o keju i pristaništu za brodove ne moze da zaživi bez pomoći građana... Pre svega bih molio sve ljude koji žive ovde da ne bacaju smeće po obali i u Dunav,jer tim postupkom samo sebi štetu nanose... Zatim bih se osvrnuo na trotoar kroz Banovce, svuda rupe , neravnine, negde ga uopšte nema, najbolje se može videti kad padne kiša, svuda voda, blato... Idemo dalje, iz kog razloga ima dosta zelenih površina koje izgledaju kao džungla, zbog čega niko ne kosi travu?
Sramotno je recimo da i put između Banovaca i Batajnice isto izgleda strasno, em put nikakav em sve okolo zaraslo...Šta da radimo sa ovim problemima, jer znam da opština ne daje dovoljna sredstva da bi se nešto odradilo... Ima tu još hiljadu stvari koje treba uraditi, ali izgleda ništa bez organizacije građana... Ja sam za to da pišemo peticiju za gradski prevoz bar do Batajnice,podržaću sve akcije da bi se pomoglo našem mestu, živim ovde 15 godina mislim da toliko mogu da učinim... Voleo bih da se još više ponosimo mestom u kom živimo...

Marko Pavicevic

Novi član
ulaz u Banovce je bas mracan,kako i to nisu zavrsili kad su menjali rasvetu,verovatno je neko stavio u dzep te pare koje su bile namenjene i za sijalice od stopa do nadvoznjaka

Проблема има колико хоћете, а њихова важност варира од годишњег доба и временских прилика.
Зими нису очишћене улице, лети се не прскају комарци, а не ваља ни кад падне киша.
Изградња канализације стоји у месту већ пар година.
Осветљеност... Па шта рећи... Лакше бих поднела ноћну шетњу по гробљу него по насељу. После 9 се претварамо у Зону сумрака.
Још увек имамо неасфалтиране улице, а асфалтиране полако попуштају. Стаза дуж Светосавске улице је у грозном стању, што посебно долази до изражаја кад падне киша, а поготово је незгодна ако гурате бебу у колицима.
Ласта нас убија ценама превоза, стањем аутобуса и редом вожње. У возилима драгог нам превозника (не само) ових дана нема климе, возе се отворених врата ако има мало путника, а ако је аутобус пун и врата морају да се затворе како неко не би испао, онда се умире од врућине и разних испарења :(.
Пазова нам је рак-рана, за личне исправе смо још и трпели, али су сада са здравством стварно претерали.
Фале нам паркићи за децу, ово је смешно што су пред изборе ставили 2 љуљашке, клацкалице и тобоган код Дома културе, то није довољно ни за децу која живе на центру, а камоли за цело место.
Мени је најтужније стање у ком се налази обала Дунава, мислим да би то стварно могло лепо да се среди. Сада на Дунав може да се сиђе само на Средњем броду (преко брабоњчића) и код Тунела (прашинчина), Ђервин је потпуно запуштен, травуљина од пола метра и силазе само пецароши. А некада је цео тај потез могао да се пређе пешака. Можда се сад не бисмо купали на Дунаву, али за шетњу и мали предах по летњим врућинама, било би нам и више него довољно.
Мада, можемо ми овде да причамо о томе до сутра, али док се људи не покрену, од свега овога неће бити ништа. То је, чини ми се, највећи проблем.

Antonije

Glavni urednik
Уредник
Kako je moguce da mi u 21 veku nemamo pritisak u letnjem periodu? I da nam ne radi ulicna rasveta!?

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
Kod nas je očigledno sve moguće.
Lasta je od juče podigala i cene pojedinačnih karata, tako da je sada do elektronske prevoz čista sitnica, samo 160 din.
Ajmo da pravimo proteste

Ма, то они за наше добро. Нисмо ваљда луди да идемо негде по овим врућинама, стрефиће нас нешто :). А и приватни од понедељка диже цене. До Земуна ће бити 140 динара.

Dalibor

Glavni urednik
Уредник
Mnogo problema Banovci imaju,kao i svako drugo naselje danas...
Mislim da je jedan od najvecih problema naseg mesta taj sto ga mnogi tako i ne dozivljavaju.
Potpuna nezainteresovanost za mesto gde zivimo,a sticajem ovih ili onih okolnosti,svi zivimo u jednom od najlepsih mesta na Dunavu,nadomak Beograda i Novog Sada...verovatno je da su Banovci jedno od najperspektivnijih mesta u Srbiji.
Pa,opet,oseca se da malo ko ovde ima osecaj pripadnosti i zelje da nesto promeni u svom mestu.
Nije jedini problem sto se mnogo ljudi doselilo,problem je sto i oni koji ovde jako dugo zive nemaju zelju da ista menjaju.
Zasluzujemo bolje ulice,uredjeniju obalu,bolji prevoz.
I nadam se da ce biti pomaka u tom smislu u nastupajucem periodu.
Pozdrav!

Zoran Krekic

Novi član
Prvo prevoz, da ljudi NE TRPE VIŠE i to je mnogo lakše rešiti, a zatim odmah KOMUNALNA INFRASTRUKTURA, zatim bezbednost u saobraćaju ( kružni tok kod zemunske ulice, pešačka, odnosno biciklistička staza kroz Banovce ) pa sve redom. Uvek naravno postoje prioriteti prvog reda. Ne da mislim, NEGO ZNAM DA TO JESU!

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
Austrijska firma Ajmaks polaže kamen temeljac 1.jula kod nadvožnjaka, Delez je već položio, sad samo da krene izgradnja, otvoriće se preko hiljadu radnih mesta.
Prevoz pod hitno moramo rešavati. Pozdrav

Dalibor

Glavni urednik
Уредник
Austrijska firma Ajmaks polaže kamen temeljac 1.jula kod nadvožnjaka, Delez je već položio, sad samo da krene izgradnja, otvoriće se preko hiljadu radnih mesta.
Prevoz pod hitno moramo rešavati. Pozdrav

Znas li se nesto o tome da li ce se u sklopu radova na objektu Deleza, kod novopazovackog nadvoznjaka raditi i ukljucenje na autoput?

Deki_88

Glavni urednik
Уредник
Do kraja leta će biti otvorena petlja kod Kaštela, prave se izlazne i ulazne rampe. Banovci će imati tri uključenja, odnosno isključenja na autoput, mogli bi staviti table, Banovci-JUG, Banovci-Zapad i Banovci-SEVER :)

Poštovanje drage banovčanke i banovčani! Prijavio sam se iz razloga da apelujem na rešavanje najvećeg problema koji Banovci imaju, a to je problem bezbednosti u saobraćaju i bezbednosti uopšte. Nedostatak ikakvog reda i zakona! Video sam u anketi koji problem prednjači i on jeste veliki, međutim, njega radi neko će samo zakasniti na posao ili u bioskop, na sastanak sa momkom ili devojkom a problem koji ja vidim najvećim tiče se ljudskog života. Složićete se, od toga više ne možemo da izgubimo...? Lepo je videti da se neke stvari kreću sa mrtve tačke, ali ako najpre ne rešimo osnove jednog društva, pa i malog varošanskog kakvo je banovačko, teško da će pomoći ulepšavanje parkova i popločavanje centra. To su dnevnopolitikantske aktivnosti... Moramo prvo biti bezbedni, osećati se tako, jednako kad prelazimo ulicu, šetamo uveče ili idemo u poštu, a onda će ono što ja ovde nazivam "šminkanjem" (bez namere da vređam) doći samo od sebe. Jer džaba nam lep pločnik kada na njemu ne možemo da stojimo bezbedno, gledajući svakog časa odakle će da naleti brzinski heroj! Dakle, došlo je vreme da se u Banovce zavede građanski red. I za ovo nije dovoljno samo lajkovanje na Fejsbuku ili forumima, trebaju konkretni poduhvati. Građanska inicijativa! Peticija! Nešto kao pokret građana... Ako se udružimo i zajedno prepoznamo prioritete, ako počnemo od temelja, vrlo brzo i lako ćemo od Banovaca napraviti primer građanske svesti u celoj Srbiji.

Nicky

Neodgovorni Admin
Уредник

Banovac

Novi član
Nikad Banovci neće stati na "noge" dok vrhovni organi budu gledali svoj džep,i sarađivali sa ljudima,sa kojim ne bi trebalo da sarađuju (valjda znate šta govorim) što vi zamislite,oni to ponište... P.s. Kul je novi znak kod škole,mada,to niko ne ferma 2%,sem penzionera nekih,ili žena za volanom...:)

Врх