Šibicarenje kadetskih selektora pred Evropsko školsko u Novom Sadu!

Nicky

Neodgovorni Admin
Уредник
Svi dobro znamo igru koju viđamo ispred buvljaka gde jedan vrti, a drugi pogađa ispod koje od tri kutije za šibice se nalazi kuglica, a u stvari nema je nigde. I dok par njih čuvaju stražu da policajci ne naiđu, ojadiše jadne građane. Ovoga puta se u toj ulozi u šahu nalaze naši selektori za kadete i to Irina Čoljuškina i Zoran Arsović. Zašto? Izbor dece koju jsu oni u ime ŠSS delegirali da učestvuju o trošku saveza na predstojećem Evropskom školskom u Novom Sadu.
Ne ulazeći u njihovu stručnost, tj. završeni fakultet, poznavanje psihologije, pedagogije itd. gledam u predstojeći događaj gde je ŠSS domaćin Evropskog školskog prvenstva u šahu.
Naš šah klub je već ranije doneo odluku da na tom prvenstvu pošalje što više dece da bi ona igrala sa decom iz drugih zemalja i steknu što više neophodnog iskustva. Idealna prilika i sjajni uslovi za našu decu, jer nisu u obavezi da budu u zvaničnim hotelima. Kotizacija od 50 eura i nije velika, obzirom da znamo kolike su kotizacije na svetskim i evropskim smotrama.
Ono što je naš šah klub zabolelo i na šta skrećemo pažnju jesu „lobi grupe“ , „klanovi“, „bande“ , „skupine“ već kako ih ko zove koje su zastupljene u savezu. Lično zadržavam se na prvoj, a to je lobi grupa. Ti meni, ja tebi, on ovom i tako u krug, tako se to završava na našoj šahovskoj pozornici.
Razumimo i to, da se izađe nekom u susret, da se učini ustupak, progleda kroz prste, jer smo svi mi ljudi od krvi i mesa, ali da se lome koplja preko dece, u koju se ljudi iz ŠSS kunu, ali samo na papiru, to im nećemo dozvoliti.
Da sve nije kako treba svedoči i podatak da zvaničnog spiska dece koja su delegirana od ŠSS publikovanog na sajtu i nema, jer kada bi se pojedina imena pojavila, poznavaoci kadetskog šaha ostali bi zatečeni. Ovoga puta nećemo o imenima, a ako nam selektori učine tu čast i to publikuju, biće nam veliko zadovoljstvo da to i iskomentarišemo.
Naš ŠK Banovci Dunav su jedni od retkih klubova, koji sa nesmanjenom pažnjom i voljom radi na pozitivnom imidžu na našoj šahovskoj sceni. Naša deca su dobro poznata svim šahovskim poznavaocima, a njihovi rezultati, ne mogu ostati neprimećeni. Mnogobrojni turniri u kojima je naš klub učestvovao daje nam za pravo tako nešto.
Tu je i seniorska ekipa koja je ove godine izborila plasman u drugu ligu, beleži sjajne rezultate, pa je ove godine bila i osma ( 8 ) na nedavno završenom prvenstvu iza 7 prvoligaša.
Naš klub treba da se poštuje i ceni u šahovskim krugovima, ali mnogima tuđi uspeh neodgovara, jer je svoj loš rad najbolje popravljati po hodnicima, VC-ima i raznim pomoćnim sredstvima, kako bi puleni ( učenici ) beležili što bolje plasmane, pa nas ovako „ nagrađuju“.
Mi se tim sredstvima ne koristimo. U našoj školi radi jedan skromni trener, a pre svega sjajan čovek FM Slavko Azarić koji svojim ličnim primerom, ponašanjem i pristupom pokazuje svojim učenicima put do zvezda.
Naša najmlađa takmičarka Marija Stanković je u svojoj konkurenciji dosta uspešno i superiorno pobedila u grupi devojčica do 8 godina na nedavno završenom prvenstvu i po mišljenju mnogih trebala da nađe mesto među 6 devojčica. Ako to nije ona, zašto nije Nevena Đorđević ili Marijana Bilić, možda neka druga.
Lobi grupe, niste vi krivi već vam je to dopustio glava kuće, a to je gosp. Miodrag Vukotić, jer da vam on to nije dozvolio, vi nikad i ne bi bili selektori reprezentacije, pogotovo dečije ( čitaj pedagogiju i psihologiju).
Na svu sreću, ovim jezikom kojim pišemo govori većina roditelja, većina razumnih i dobronamernih ljudi, koji puno svog slobodnog vremena ulažu u našu budućnost, u našu decu, a ŠSS im ništa nije dao niti daje.
Vama je na svu sreću gospodo ostalo još jako malo vremena da radite ta nedela. Uživajte još malo, jer sve više ima onih koji vam ne veruju i dobro znaju vaš sistem rada, odnosno nerada. Kada ste posetili jedan dečiji turnir u Vojvodini. Pošto sam učesnik skoro svakog, ni na jednom vas nisam video. Šta radite na kadetskom prvenstvu, gledate vaše učenike, zašto....
Ostaje ipak gorak ukus, ali „lobi gospodo“ mašina se zahuktala i nezadrživo gazi takve poput vas. Vaše vreme, laži, prevara, šarenih laža prolazi.
Ipak ćete gledati crvene, plave, žute i sive majice sa natpisom ŠK BANOVCI DUNAV još dosta godina, pa i u Novom Sadu, a mi vam želimo puno sreće u životu i da pronađete neki pošteniji posao, jer ovaj očigledno nije za vas.

Preuzeto sa http://www.skbanovcidunav.com/

Врх